Keikogi – strój treningowy, składający się z bluzy i spodni, stosowany w większości japońskich sportów walki. Wykonane jest tradycyjnie z gęsto plecionej bawełny. Dostępne jest w różnych kolorach, ale w treningu Aikido preferowany jest kolor biały. Keikogi sięga mniej więcej do połowy uda, nosi się je na spodnie i po założeniu lewą połą na prawą przewiązuje się pasem (obi).

BAMBOO

Keikogi do Aikido – BAMBOO

Aikido gi bamboo jest wykonane z dwóch rodzajów materiału:
– korpus i rękawy ze 100% bawełny o wzorze plecionki i gramaturze 580g/m2,
– kołnierz, wykończenia rozporów bocznych oraz rękawów po wewnętrznej stronie ze 100% bawełny o wzorze gładkim.

Fason tego aikido gi jest skrzyżowaniem klasycznej judo gi gdzie poły zachodzą na siebie pod skosami i kendo gi gdzie plecy oraz przody wykonane są z jednego kawałka materiału. W ten sposób pozbyto się szwów poziomych i pionowych na plecach, ale też i na połach przednich. Brak tego typu szwów znacząco podnosi komfort przy padach gdzie na możliwość urazu wystawiony jest kręgosłup. Gi zostało wyposażone w paski biodrowe zewnętrzne i wewnętrzne, których zadaniem jest utrzymywanie przednich klap gi zamkniętych, co ma znaczenie w aikido gdzie oprócz walki istotna jest również estetyka ubioru.

Więcej

Odmienność Aikido od Judo wpływa znacząco na konieczność stosowania w ubiorach do tych dwóch sztuk walki wszelkiego rodzaju wzmocnień, dlatego też dla polepszenia komfortu treningu nie stosujemy w aikido gi wzmocnień na barki, klatkę piersiową czy pod pachami, które w przypadku aikido są niepraktyczne, a tylko powodują, że gi staje się cięższe i mniej wygodne (szczególnie gdy wsiąka w nie pot i nabiera dodatkowej wagi) Sama plecionka jest na tyle wytrzymałym materiałem, że bezproblemowo znosi bardzo intensywne treningi Aikido.

Aikido gi bamboo dostępne są w 4 rozmiarach męskich i 4 damskich (tabele z rozmiarami umieściliśmy tutaj -> tabela). Różnica pomiędzy fasonem męskim i damskim wynika z oczywistych różnic w budowie ciała (w gi dla kobiet szyjemy węższy korpus i rękawy, sam korpus jest dodatkowo lekko wcięty w pasie dla lepszego dopasowania do kobiecej sylwetki).

Cennik
ROZMIAR TYP CENA
BLUZY
CENA
SPODNI
CENA
PASA
CENA KOMPLETU
160 CM KOBIECE 105 ZŁ 70 ZŁ 25 ZŁ 200 ZŁ
170 CM
180 CM 110 ZŁ 75 ZŁ 210 ZŁ
190 CM
160 CM MĘSKIE 105 ZŁ 70 ZŁ 200 ZŁ
170 CM
180 CM 110 ZŁ 75 ZŁ 210 ZŁ
190 CM