Keikogi – strój treningowy, składający się z bluzy i spodni, stosowany w większości japońskich sportów walki. Wykonane jest tradycyjnie z gęsto plecionej bawełny. Dostępne jest w różnych kolorach, ale w treningu Aikido preferowany jest kolor biały. Keikogi sięga mniej więcej do połowy uda, nosi się je na spodnie i po założeniu lewą połą na prawą przewiązuje się pasem (obi).

SQUARE

Keikogi do Aikido – SQUARE

Aikido gi square uszyte jest w całości z lekkiej i cienkiej bawełny o wzorze w kwadraty i gramaturze 250g/m2. To gi jest doskonałym rozwiązaniem do treningów szczególnie w okresie letnim lub w pomieszczeniach ogrzewanych lub też dla osób które preferują lekkie, wygodne i komfortowe ubiory.

Lekkie i przewiewne gi daje dużą swobodę ruchów gdyż zastosowany do szycia fason jest skrzyżowaniem judo gi i kendo gi. Przy zachowaniu skośnie nachodzących na siebie klap z przodu i tyłu korpusu usunięto szwy poziome i pionowe tak charakterystyczne dla ubiorów judo. Zabieg ten został zastosowany aby usunąć zgrubienia szwów przebiegające w poprzek lub wzdłuż kręgosłupa narażonego na urazy przy padach oraz dla polepszenia estetyki ubioru. Dodatkowo gi jest wyposażone w paski biodrowe wewnętrzne i zewnętrzne pomagające w utrzymaniu przednich klap na swoim miejscu. W utrzymaniu aikido gi za paskiem lub w hakamie pomaga krój bardziej niż judo gi dopasowany do ciała.

Więcej

Odmienność aikido od judo wpływa znacząco na konieczność stosowania w ubiorach do tych dwóch sztuk walki wszelkiego rodzaju wzmocnień, dlatego też dla polepszenia komfortu treningu nie stosujemy w aikido gi wzmocnień na barki, klatkę piersiową czy pod pachami, które w przypadku aikido są niepraktyczne, a tylko powodują, że gi staje się cięższe i mniej wygodne (szczególnie gdy wsiąka w nie pot i nabiera dodatkowej wagi)

Aikido gi square dostępne jest w 4 rozmiarach męskich i 4 damskich (tabele z rozmiarami umieściliśmy tutaj -> tabela). Różnica pomiędzy fasonem męskim i damskim wynika z oczywistych różnic w budowie ciała (w gi dla kobiet szyjemy węższy korpus i rękawy, sam korpus jest dodatkowo lekko wcięty w pasie dla lepszego dopasowania do kobiecej sylwetki).

Cennik
ROZMIAR TYP CENA
BLUZY
CENA
SPODNI
CENA
PASA
CENA KOMPLETU
160 CM KOBIECE 105 ZŁ 70 ZŁ 25 ZŁ 200 ZŁ
170 CM
180 CM 110 ZŁ 75 ZŁ 210 ZŁ
190 CM
160 CM MĘSKIE 105 ZŁ 70 ZŁ 200 ZŁ
170 CM
180 CM 110 ZŁ 75 ZŁ 210 ZŁ
190 CM